Funkcjonalność programu

Instalacja i uruchomienie

Instalator kopiuje, do wybranego foldera, zarówno sam program (eDeklaracje.exe), jak i pustą bazę danych (eDeklaracje.mdb). Ustala też domyślne hasło administratora programu oraz bazy danych:

  • 1234 - Hasło administratora.
  • 1234 - Hasło bazy danych.

Po zalogowaniu się do programu, w zakładce ?Ustawienia? można zmienić (najlepiej zrobić to od razu) oba hasła. Podstawowe funkcje programu wybiera się z górnego paska narzędzi, przy czym cztery pierwsze polecenia otwierają zakładki (?okna? z kartami lub bez), w których możliwe jest wybranie kolejnych ? bardziej szczegółowych ? poleceń. Zakładki (?okna?) zamyka się poleceniem ?Zamknij? (CTRL+F4) a cały program, poleceniem ?Koniec? (Alt+F4).

Aktywacja

W głównym folderze programu powinien znajdować się plik aktywacyjny (*.lic) z zaszyfrowanymi informacjami o użytkowniku programu. Poleceniem ?Aktywacja? można wskazać plik aktywacyjny, który zapisany jest gdzieś na dysku komputera.

Jeśli plik aktywacyjny został wysłany pocztą elektroniczną, (jako załącznik) należy otworzyć wiadomość, do której dołączono plik aktywacyjny, zapisać załącznik (np. na pulpicie) a następnie wskazać zapisany plik podczas aktywowania programu.